Počasí pro rezervované účastníky

Předpověď počasí pro Park tmavé oblohy
na nejbližších 48 hodin


Klikněte pro podrobné informace

Oblačnost nad ČR

Aktuální družicové snímky oblačnosti
Park tmavé oblohy vyznačen červeným křížkem

Předpověď oblačnosti nad ČR
Vysvětlivky: Černá = jasno, bílá = zataženo,
SEČ = středoevropský čas, SELČ = středoevropský letní čas

Počet jasných večerů v Parku tmavé oblohy (rok 2019)

Leden - 2, Únor - 5, Březen - 10, Duben - 11, Květen - 4, Červen - 16, Červenec - 13, Srpen - 6, Září - 8, Říjen - 18, Listopad - 6, Prosinec - 4

Počasí v létě

Nenechte se odradit letními bouřkami a deštěm, který se často vyskytuje v odpoledních hodinách z horka. Po západu Slunce se v důsledku ochlazování mraky rychle rozpadávají a obloha se v průběhu večera často zcela vyjasní. I v létě zde teplota v noci může klesnout až k 10°C, mějte tedy s sebou pro jistotu vždy po ruce teplejší oblečení (bundu s dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty, plnou obuv). Právě chladnější počasí je mnohem příznivější pro průzračný vzduch, nebe je pak plné hvězd a zážitek z pozorování mnohem větší, pokud jste však dobře oblečeni.

Počasí v zimě

Díky nadmořské výšce téměř 900 m n. m. se často nacházíme nad mlhou a mraky. Ačkoliv jsou ve městech a údolích pod námi mlhy, nízká inverzní oblačnost, mrholí nebo je smog či špinavá zaprášená obloha, zde nahoře v Parku tmavé oblohy bývá často naopak nádherně slunečno/hvězdnato a čistý průzračný vzduch. Nenechte se tedy odradit nepříznivým počasím ve městě. Vzdálená údolí topící se v mlze a vrcholy hor vyčnívající nad mraky, které jsou zlehka nasvíceny Měsícem, nad tím vším spousta hvězd - to je naprosto kouzelný pohled.


Zimní ráno nad mraky - pohled na Malou Fatru od našich dalekohledů

Sněhové řetězy s sebou!

V zimním období je nutné při sněhové pokrývce použít pro výjezd na parkoviště na Gruni sněhové řetězy. Zde je doporučujeme nasadit.

Darujte zážitek pod hvězdami

...v jednom z nejhvězdnatějších míst ČR, daleko od rušivých světel měst!


Více info zde >

© 2014-2020 Park tmavé oblohy - Beskydy, www.darkskybeskydy.cz, e-mail: hvezdarna-beskydy@seznam.cz
provozovatel: Tomáš Hynek, Komenského 654/26, Ostrava - Poruba, IČO: 63036754